Transport międzynarodowy

Published by Arkadiusz Zięba on

transport miedzynarodowy

Transport międzynarodowy Sprawny tabor to podstawa!

Transport międzynarodowy to wymagająca dziedzina działalności gospodarczej. Wymaga od nas nie tylko fachowej wiedzy z zakresu logistyki i spedycji i znajomości regulacji prawnych.  Sprawny tabor w firmie transportowej to podstawa. Nabiera jeszcze większego znaczenie w przypadku przewozów międzynarodowych, gdy usterka samochodu następuje za granicą. Pociąga to za sobą znacznie większe koszty, niż naprawa w kraju, gdzie mamy do dyspozycji zaprzyjaźnione warsztaty. Dlatego w naszej firmie przykładamy szczególną wagę do regularnych przeglądów stanu technicznego samochodów. Dbamy, by nic nie zaskoczyło naszych kierowców na pokonywanych trasach międzynarodowych.

Przed nadchodzącym sezonem zimowym szczególną uwagę zwracamy na opony. Dobry stan ogumienia to przede wszystkim bezpieczna jazda, ale także mniejsze zużycie paliwa i dłuższe przebiegi, co w prostej linii przekłada się na niższe koszty transportowe ponoszone przez naszych klientów… Dbamy o to szczególnie, by pozostać konkurencyjnym na rynku usług transportowych w całej Europie.

Przed wszystkim bezpieczny transport międzynarodowy

Jazda po mokrych, zaśnieżonych, czy pokrytych błotem pośniegowym trasach, wymaga od kierowcy doświadczenia, ale sama technika jazdy nie wystarczy. Niezbędne jest właściwe ogumienie. Musi ono posiadać  odpowiednie parametry które zapewnią nie tylko bezpieczeństwo kierowcy i przewożonego ładunku, ale również zagwarantują wytrzymałość na bardzo długie przebiegi i jak najniższe zużycie paliwa.  Transport na trasach Polska – Skandynawia, Polska – Włochy, Polska – Wielka Brytania pociąga za sobą konieczność dostosowania floty do międzynarodowych standardów.

Przepisy poszczególnych krajów nakładają obowiązek posiadania w ciężarówkach opon zimowych o określonych parametrach i oznaczeniach. Nasze pojazdy na osiach napędowych wyposażone są w ogumienie zimowe z oznaczeniem 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu), co jest obecnie wymogiem np. w krajach Skandynawii. Wjazd na nieodpowiednich oponach to ryzyko nie tylko wysokiego mandatu. Ciężkie warunki pogodowe, które mogą tam spotkać kierowcy, mogą być przyczyną opóźnień w dostawach wynikających z  ograniczeń prędkości czy przymusowych postojów. Także Niemcy przygotowują się do wprowadzenia od 2020 r. na swoich autostradach obowiązku jazdy zimą tylko na takim ogumieniu.

Nasza flota wyposażona jest w odpowiednie ogumienie na międzynarodowe przejazdy transportowe po całej Europie, przez cały rok. Nie straszna nam zima. Naszych kierowców nie zaskoczą niekorzystne warunki na drodze. Nasze ciągniki dostosowujemy  do wkrótce mających wejść w życie przepisów o  obowiązkowym wyposażeniu ciężarówek . Dbamy o stan floty, by ładunki docierały bezpiecznie i na czas, bez względu na pogodę.

Categories: Aktualności